Shluk nových mrakodrapů v londýnské City, který podle tradicionalistů hyzdí panorama města, také koncentrovanými slunečními paprsky údajně roztavuje automobily. Majitel vozu Jaguar obvinil vlastníka stavby, že mu deformoval části vozu, který pod ním na nějakou dobu zaparkoval.

Developeři projektu problém přiznali a sdělili, že pracují na jeho vyřešení.

Majitel auta Martin Lindsay stanici BBC řekl, že nechal svůj Jaguar jednu hodinu naproti budově. Když se vracel, nějaký muž stál u jeho auta a fotil si ho.

"Zeptal jsem se, co se děje, a ten fotograf mi řekl: Viděl jste to auto? Jeho majitel nebude nadšený. Já mu odpověděl: Já jsem ten majitel...," popisuje Lindsday.

Odrážející se teplo od skleněné budovy mu zdeformovalo postranní zrcátko, části karoserie i znak Jaguaru. "Nemůžu uvěřit, že se něco takového stalo. Musejí s tím něco dělat," prohlásil Lindsay.

Problém je podle developerů stavby důsledkem nynějšího postavení slunce na obloze v určité části dne. "Nyní to trvá přibližně dvě hodiny denně a počáteční modelové propočty ukazují, že tento jev potrvá asi dva až tři týdny," uvedly firmy Land Securities a Canary Wharf. Kvůli problému jsou podle firmy dočasně mimo provoz tři parkovací prostory.

Walkie Talkie, pojmenovaný podle svého vertikálně prohnutého tvaru připomínajícího sluchátko, je jedním z několika mrakodrapů, které se nyní ve finančním centru Londýna staví.

Stojí na adrese 20 Fenchurch Street, má 37 pater a na střeše developeři naplánovali vyhlídkovou plošinu a "nebeské zahrady", nejvýše položenou zahradu pro veřejnost v Londýně.

Poškozená karoserie Jaguaru zaparkovaného naproti mrakodrapu:

Poškozená karosérie jaguáru

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist