Egyptské ministerstvo vnitra popřelo zprávu některých místních médií o smrti vězněného duchovního vůdce Muslimského bratrstva Muhammada Badího. Podle ministerstva se sedmdesátiletý Badí nachází v dobrém zdravotním stavu.

Egyptský státní deník Al-Ahrám v sobotu informoval, že Badí utrpěl ve vazební věznici infarkt. Server Al-Nahár dokonce uvedl, že Badí zemřel. Z vyjádření ministerstva není jasné, zda úřad popírá pouze zprávu o Badího úmrtí, nebo také informaci o jeho infarktu. Mluvčí bratrstva uvedl, že o zdravotním stavu Badího nemá žádné informace.

Muslimské bratrstvo protestuje proti červencovému svržení egyptského prezidenta Muhammada Mursího, které označuje za puč. Badí byl tento měsíc zadržen v Káhiře egyptskými bezpečnostními silami. Jakékoliv zhoršení jeho zdravotního stavu by podle agentury Reuters posílilo nepřátelství mezi bratrstvem a novou egyptskou vládou podporovanou armádou.

Podle zdroje listu Al-Ahrám utrpěl Badí infarkt v důsledku svého špatného psychického stavu, jeho stav se ale již stabilizoval. Badí byl spolu s dalšími předáky bratrstva obviněn z nabádání k zabíjení účastníků demonstrací proti prezidentovi Mursímu. Zahájení procesu soud minulý týden z bezpečnostních důvodů odložil na 29. října

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist