Zimbabwský ministr turismu se chtěl pořádně blýsknout. Jeho země zrovna hostí se Zambií setkání Světová organizace cestovního ruchu, právě na něm proto představil plán na postavení zábavního parku v blízkosti Viktoriiných vodopádů. Ten má být podle jeho slov jako "Disneyland v Africe".
"Vyhradili jsme 1200 hektarů blízko letiště Viktoriiny vodopády, abychom postavili hotely a kongresová centra," řekl ministr Walter Mzembi místní tiskové kanceláři New Ziana. Park by měl zahrnovat také obchody, výstavní prostory a zábavní zařízení včetně kasin, píše server International Business Times.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













