V Londýně byl po téměř 20 letech na útěku zatčen jeden z někdejších bossů sicilské mafie Domenico Rancadore, který byl v Itálii odsouzen k sedmi letům vězení. Oznámila to dnes britská policie. V Británii žil zcela poklidným životem, se svou britskou manželkou provozoval cestovní kancelář. Muž zůstává ve vazbě, v pátek se opět objeví před soudem.

Čtyřiašedesátiletý Rancadore byl odsouzen kvůli spolupráci se sicilskou mafií Cosa Nostra. "Ve středu 7. srpna v 19:00 (20:00 SELČ) policisté z útvaru pověřeného vydáváním zatkli 64letého Domenika Rancadoreho na základě evropského zatykače, v němž stojí, že si má odpykat sedm let ve vězení" za členství v mafiánské organizaci v letech 1987 až 1995 v Palermu, uvedla podle agentury AFP britská policie.

Rancadore byl umístěn do předběžné vazby a ještě ve čtvrtek byl předveden před londýnský soud. Tam jeho právník prohlásil, že jeho klient žil v Británii "zcela bezúhonný život". Podle soudce, který případ dozoruje, existují pochybnosti ohledně platnosti příkazu k Rancadoreho zatčení. Soudce ale nařídil, aby muž dál zůstal ve vazbě. Před soudem by se měl opět objevit v pátek.

Rancadore, přezdívaný Il professore (Profesor), je synem Giuseppeho Rancadoreho, bývalého šéfa sicilské mafie operující nedaleko Palerma. Giuseppe Rancadore si nyní v Itálii odpykává doživotní trest.

V Británii si někdejší boss sicilské mafie žil poklidným životem, používal jméno Marc Skinner a se svou britskou manželkou měl dvě děti. Sousedé o jeho předchozím zločineckém životě neměli ani tušení.

"Znám ho dobře, je jedním z nejlepších sousedů, které můžete mít," uvedla podle deníku The Daily Telegraph Joan Hillsová. "Žijí tady roky. Jeho děti vyrůstaly s mými dětmi. Neznám všechny podrobnosti, ale jsou to ti nejskvělejší lidé, které byste mohli potkat," dodala.

Související