Bulvární list The Sun ve středu v osm hodin ráno spustil přímý přenos přímo od londýnské porodnice St. Mary. Právě tam v nejbližších dnech vévodkyně z Cambridge porodí budoucího britského krále či královnu.

Na záběru je hlavní vchod do budovy, ze kterého před 31 lety vystoupila v doprovodu prince Charlese i princezna Diana s narozeným princem Williamem v náručí.

Většina náhodných kolemjdoucích se otáčí směrem k proskleným dveřím, zda něco nezahlédnou.

Oproti tradici nebude u porodu přítomna ministryně vnitra Theresa Mayová, která uvedla, že v dnešní době, kdy je jednoduché zjistit původ dítěte, není její přítomnost v sále zapotřebí. Dříve se tak předcházelo případnému podstrčení dítěte nekrálovského původu.

Soukromé křídlo Lindo

Před soukromým křídlem Lindo je živo už od začátku července, kdy se na chodníku naproti vchodu do porodnice začali srocovat novináři, již budou o narození královského potomka referovat. Napětí se každým okamžikem zvyšuje, a to zvláště poté, co 13. července uplynul den, který britská média označila za předpokládaný první termín porodu.

Potomek prince Williama, ať už to bude chlapec či holčička, se stane třetím v linii nástupnictví na britský trůn hned po svém otci a dědečkovi princi Charlesovi. Nyní Británii už více než půlstoletí vládne 87letá Alžběta II.

Londýnská porodnice St. Mary v přímém přenosu:

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist