Při útoku v afghánské provincii Kandahár zahynul jeden slovenský voják a dalších šest příslušníků slovenské jednotky bylo zraněno, z toho dva těžce, potvrdil v Bratislavě ministr obrany Martin Glváč. České ministerstvo obrany zároveň popřelo původní zprávu o zranění českých vojáků, kterou předtím přinesla slovenská média.

"Je to hloupost. Čeští vojáci nejsou vůbec v Kandaháru, kde jsou Slováci. Takže všichni čeští vojáci v Afghánistánu jsou v pořádku. Jestli se něco stalo Slovákům, to nevím," řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se