Celkem 105 diplomatů se mělo v sobotu hlásit na ministerstvu zahraničí v Kábulu: podle předem stanoveného plánu se měli vyměnit se svými kolegy a vrátit do vlasti. Jenže zpět v Afghánistánu se objevilo jen pět z nich, píše německý Spiegel.

Ostatní podle všeho zůstali v zemích, ve kterých zastávali své posty.

Zdroje na afghánském ministerstvu zahraničí Spiegelu potvrdily, že osazenstva ambasád požádala ve svých hostitelských zemích o azyl nebo přinejmenším o prodloužení svých služeb do prezidentských voleb v roce 2014.

"Doufají, že v té době už bude jasnější budoucnost země," cituje Spiegel zaměstnance ministerstva. "Označil bych to za exodus, do Afghánistánu se nikdo vracet nechce," dodal.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se