Když v dubnu zemřela někdejší britská premiérka Margaret Thatcherová, světová média mluvila o odkazu, který Evropě i světu Železná lady svou tvrdou politikou zanechala. Nikdo ale nečekal, že by se baronka – svým zjevem většinou přísně konzervativní – mohla stát i módní ikonou.

Svého největšího úspěchu v této oblasti se sice nedožila, to ale nemění nic na tom, že nejžhavějším hitem Británie je v tuto chvíli účes "Na Thatcherovou".

Stylista Maximiliano Centini, který se stará také o řadu celebrit, Daily Mailu řekl, že jeho salon je zaplavený požadavky na vytvoření účesu, který Margaret Thatcherová nosila od 70. let až do své smrti.

Margaret Thatcherová"Už dlouho jsem nic podobného nezažil. Zatím jsme to jenom tady stříhali asi stovce žen, je to hit. Naposledy si něco podobného pamatuji, když se všechny ženy nechávaly stříhat jako Jennifer Anistonová. Jenže to bylo postupné, 'Thatcherová' se objevila z ničeho nic," diví se kadeřník.

Účes bývalé premiérky se zrodil v salonu Chalmer's v londýnské čtvrti Mayfair na počátku 70. let. V průběhu času, s přibývajícím věkem Thatcherové, doznal mírných úprav, ale základ se nikdy nezměnil.

"Okamžitě jsem se do toho zamilovala," říká Flora Raffles MacLoughlinová, která už s účesem chodí po londýnských ulicích.

Zbývá vám ještě 10 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se