Dubajská policie rozšiřuje flotilu svých hlídkových vozů. Mezi stávající automobily nově přikoupila přepychové Lamborghini Aventador v ceně 550 tisíc dolarů (asi 10,1 milionu korun). Chce tak "posílit image luxusu a prosperity" tohoto emirátu.

Nové policejní auto bude proto nasazováno především v turistických zónách – v okolí nejvyšší budovy na světě, věže Burdž Chalífa, uvedla dubajská policie ve čtvrtečním prohlášení. V její těsné blízkosti, kde se také nachází vstup k výtahu na věž, se rozprostírá další z atrakcí pro zahraniční návštěvníky – největší obchodní dům světa Dubaj Mall.

Místní média o vozidle Lamborghini Aventador hovoří jako o královském klenotu modernizovaného vozového parku dubajské policie.

Automobil, který bude nově dubajská policie předvádět, má bílo-zelenou barvu a je schopen vyvinout rychlost až 349 kilometrů v hodině. Na honičky s ujíždějícími řidiči ale nasazován nebude, poslouží jako "výkladní skříň" luxusní Dubaje.

Jak k tomu řekl zástupce policejního ředitele generál Chámis Mattar Muzaina, Lamborghini má prostě ukázat, "jak je Dubaj noblesní".

Po hospodářské krizi z roku 2008, kterou způsobil prudký pokles realitního trhu, má být jakýmsi znamením ekonomického ozdravení emirátu.

Vozový park dubajské policie sestává hlavně ze silných vozů německých a japonských značek. Nedávno k nim přibyly i hlídkové vozy značky Chevrolet Camaro.