Ve válce mexických drogových kartelů zemřelo za posledních šest let více než 55 tisíc lidí. Násilí se vystupňovalo v roce 2006, kdy se stal prezidentem země Felipe Calderón, který do boje s gangy nasadil také armádu.
Jenže vojáci nejsou jediní, proti komu drogové kartely musí bojovat – do cesty se jim staví také mormoni.
Mormoni přišli do Mexika ze Spojených států koncem 19. století, když americká vláda zakázala polygamii. Na jihu mohli své rituály dodržovat a někteří tam zůstali dodnes.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











