Čeští vojáci by se měli znovu vrátit do Afriky. Vláda na svém středečním jednání schválila návrh ministerstva obrany na vyslání třiceti vojáků do Mali. Ti by měli pomáhat s výcvikem jednotek místní armády, která na severu země vede občanskou válku proti islamistům.

Vojáci by se měli připojit k výcvikové misi Evropské unie (EUTM Mali), o jejímž vyslání v lednu rozhodli ministři zahraničí unijních států. "Mise má pomoci s reorganizací a výcvikem ozbrojených sil Mali tak, aby dokázaly v budoucnu čelit radikálům. Členové mise se nebudou účastnit bojových akcí," uvádí materiál, který krátce po poledni začal kabinet projednávat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se