Nejstarší dcera angolského prezidenta Isabel dos Santosová se stala první africkou dolarovou miliardářkou. Vlastní podíly v několika firmách v Angole a v Portugalsku, informoval americký časopis Forbes, který jmění nejbohatších lidí světa sleduje.

Nyní čtyřicetiletá dos Santosová do byznysu vstoupila ve 24 letech, když si v angolské Luandě otevřela restauraci s názvem Miami Beach Club. V současnosti podle Forbesu vlastní podíly v několika portugalských firmách včetně mediální společnosti Zon.

Podle některých zpráv má miliardářka mimo jiné i čtvrtinový podíl v bance Banco BIC působící v Angole nebo stejně veliký podíl v jedné ze dvou telefonních společností v této zemi.

Dos Santosová se narodila v ázerbájdžánské metropoli Baku, odkud pochází její matka, první manželka angolského prezidenta. Obory elektrotechniku a managment vystudovala na prestižní King´s Collage v Londýně, kde také potkala svého budoucí manžela Sindika Dokola - syna konžského milionáře, bankéře a vášnivého sběratele umění Augustina Dokola.

Prezident José Eduardo dos Santos je ve funkci 33 let a jeho rodina ovládá velký díl ekonomiky státu, který patří k předním africkým producentům ropy. Většina obyvatel země na západním pobřeží Afriky u Guinejského zálivu musí ovšem denně vystačit zhruba se dvěma dolary (asi 38 korun).