Marillyn Hewsonová (58)

Vzdělání:
Na Alabama University získala bakalářský titul v oboru řízení podniku a magisterský v oblasti ekonomie. Postgraduálně studovala Columbia Business School a Harvard Business School.

Kariéra:
Nejdříve nastoupila do federálního statistického úřadu ve Washingtonu a v roce 1983 pak do zbrojařského podniku Lockheed Martin. Od ledna 2010 do listopadu 2012 pracovala jako výkonná viceprezidentka divize elektronických systémů, 9. listopadu 2012, po nuceném odchodu prezidenta a hlavního provozního ředitele Christophera Kubasika, převzala jeho funkci.

V jeden den, konkrétně 9. listopadu, museli s hanbou opustit svá prestižní místa dva muži spjatí s bezpečností Spojených států. A navíc ze stejných důvodů - mimomanželské vztahy. Čtyřhvězdičkový generál David Petraeus musel odejít z čela americké špionážní služby CIA, kde se dlouho neohřál. A "padáka" dostal onen černý pátek i Christopher Kubasik, který se měl od ledna stát šéfem zbrojařského obra Lockheed Martin vyrábějícího mimo jiné špionážní družice.

Jedenapadesátiletý Kubasik navzdory své velmi úspěšné manažerské kariéře zřejmě prožíval krizi muže středního věku. Neobyčejnou pracovní zátěž si kompenzoval milostným románkem s podřízenou pracovnicí, byť mu to etický kodex firmy výslovně zakazoval. Některý "dobrodinec" v Lockheed Martin jeho mimomanželský poměr nahlásil nejvyššímu šéfovi Robertu Stevensovi a ten okamžitě najal nezávislou detektivní agenturu, aby toto nařčení vyvrátila, či potvrdila.

Každý Kubasikův krok byl od té chvíle bedlivě sledován. Detektivové potvrdili, že muž, který měl od 1. ledna příštího roku převzít řízení podniku jako generální ředitel, byl své ženě opravdu nevěrný.

Kvůli lásce nemůže řídit

Nejen u šéfa CIA může v důsledku mimomanželského vztahu dojít k prozrazení a zneužití citlivých údajů. Také Kubasik by totiž mohl být "vytěžen" nějakou agentkou cizích špionážních služeb, protože výrobní program Lockheed Martin je z valné části tajný.

Nicméně v jeho případě nešlo o nějaké fatální bezpečnostní riziko, protože se oddával lásce s pracovnicí podniku, která byla vázána mlčenlivostí. Jeho případ byl jednoznačně kvalifikován jako porušení firemního etického kodexu manažerů, šlo tedy výlučně o morální poklesek.


Týdeník Ekonom - č. 47/2012PODROBNÝ PROFIL MARILLYN HEWSONOVÉ NAJDETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 22. LISTOPADU. 

banner 2

 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.