Letecká společnost Singapore Airlines ve středu oznámila, že už nebude létat na nejdelší trase světa. Kromě nonstop spojení mezi Singapurem a Newarkem v americkém státě New Jersey chce zrušit i jen o něco málo kratší let - ze Singapuru do Los Angeles.

Vzdálenost 15 345 kilometrů mezi Singapurem a Newarkem, ležícím nedaleko od města New York, Airbus A340-500s, který aerolinky k tomuto letu využívají, urazí za přibližně osmnáct hodin.

Ještě o další půl hodiny déle ale trvá další nonstop let - do Los Angeles. Přesto, že je trasa asi o dva a půl tisíce kilometrů kratší. I ten ale Singapore Airlines chtějí zrušit.

Let Singapur - Newark pravidelně funguje od roku 2004. Vedení aerolinek ale zjistilo, že jediný způsob, jak učinit spojení ziskovým, je prodej 98 zpátečních letenek v byznys třídě. Každou za osm tisíc dolarů (přes 153 tisíc korun), informuje agentura AP.

Singapore Airlines pět svých Airbusů A340-500s prodá zpátky výrobci. Zároveň si ale od něj objednává dalších pět strojů typu A380s a dokonce dvacítku letounů A350s.

Spojení s východním pobřeží Spojených států rušit nehodlá. Do New Yorku se bude létat jako doposud přes Frankfurt a do Los Angeles přes Tokio.

Po ukončení provozu se nejdelším komerčním letem světa stane spojení mezi Sydney a Dallasem, který provozuje společnost Qantas. Trasa měří téměř 13 700 kilometrů. Nejvíce času pak cestující stráví mezi Johannesburgem a Atlantou aerolinek Delta. Let trvá zhruba sedmnáct hodin.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist