Jihošpanělské město La Linea de la Concepción nemůže těžit z průmyslu, i když leží jen kousek od Gibraltaru, tak sem nemíří mnoho turistů a nezaměstnanost tady dosahuje 40 procent.

Největším zaměstnavatelem je místní radnice, která ale kvůli krizi přestala svým pracovníkům vyplácet jejich obvyklou mzdu. Vánoční bonus za minulý rok zaměstnanci sice dostali, ovšem až před dvěma týdny, informuje agentura Reuters.

Přesto lidé dál chodí každý den do svých prací, i když vlastně zadarmo. Šance najít zde jiné místo je totiž minimální.

Jedním z těch, kteří čekají na své mzdy i několik měsíců, je i sedmatřicetiletý řezník José Manuel González nebo sedmačtyřicetiletá uklízečka Inma Martinezová.

Ta žije se svými čtyřmi dětmi i po rozvodu ve městě La Linea (jak se často jméno zkracuje - pozn. red.) na jihu Španělska. A i když posledních 14 let denně chodí čistit autobusové zastávky a uklízet ulice, místní radnice jí nevyplácí mzdu už osm měsíců.

Martinezová tak pracuje zadarmo, bojí se totiž, že kdyby jednou do zaměstnání nepřišla, dostala by výpověď a ztratila by tak pravděpodobně jakoukoli šanci, aby dlužnou částku od města získala, informuje Reuters. 

"Lidé ztratili všechno - auta i domy. Situace je skutečně vážná a my nedostáváme žádné informace," komentuje krizi, která zasáhla její region.

Podívejte se na další pracovníky, kteří čekají na svou mzdu už několik měsíců: