Hackerská skupina Anonymous tvrdí, že v pondělí, den před příjezdem německé kancléřky Angely Merkelové do země, vyřadila z provozu řadu webových stránek řecké vlády. Na některých stránkách, včetně těch, které patří policii a ministerstvu spravedlnosti, se na krátko objevilo oznámení, že stránku nelze najít.

Policie sice nepotvrdila, kdo je za hackerský útok odpovědný, na sociální síti Twitter se k němu ale přihlásila skupina Anonymous.

Skupina na YouTube kritizovala obrovské bezpečnostní operace, které plánuje řecká policie na dnešek, aby zabránila protestům proti návštěvě Merkelové. Vládu přirovnává k vojenské juntě, která vláda v Řecku v letech 1967-1974. V pondělí proti návštěvě německé političky demonstrovalo v centru metropole asi 8000 lidí a další demonstrace jsou plánovány na dnešek.

Řecké odbory a opoziční politické strany vyzvaly lidi k masovým protestům proti návštěvě německé kancléřky, kterou mnoho Řeků obviňuje z toho, že je nespravedlivě nutí k bolestným úsporným opatřením a zavádí zemi ještě hlouběji do recese.

Řecká vláda nyní jedná s mezinárodními věřiteli o dalších úsporných opatřeních, aby mohla dostat další díl z půjčky 130 miliard eur, jež má zemi zachránit před bankrotem.

Nejedná se o první hackerský útok na webové stránky řecké vlády - Anonymous se v únoru přihlásili ke kybernetickému útoku na webové stránky ministerstva spravedlnosti.