Řecká neonacistická strana Zlatý úsvit si otevřela kancelář v New Yorku. Má podporovat myšlenky či charitativní kampaně strany. Nová pobočka je také součástí úsilí strany o oslovení Řeků žijících v zahraničí, informoval server řeckého listu Kathimerini.

Webové stránky newyorské kanceláře strany vyzývají tamní Řeky, aby věnovali potraviny, oblečení a léky stranickým charitativním kampaním, které jsou určeny pro Řeky v domovské zemi.

Pomoc z první charitativní sbírky už dorazila do Řecka a byla distribuována na aténském předměstí Aspropyrgos. Podobné sbírky se už údajně uskutečnily v australském Melbourne a v kanadském Montrealu.

"Nesvatá aliance bankéřů, médií, zkorumpovaných politiků a vzdělávacího systému vehementně usilují o zničení všech stop helénismu – minulého, současného i budoucího – prostřednictvím chudoby, historického revisionismu, překrucování v médiích a imigrace z třetího světa," uvádí strana na svém webu.

Podle průzkumů z tohoto týdne řečtí neonacisté dobývají třetí místo ve volebních preferencích za vládními konzervativci a opoziční levicí. S 9,3 procenta podpory potenciálních voličů si oproti letošním volbám polepšili o více než dva procentní body. Zlatý úsvit je v parlamentu zastoupen dvěma desítkami poslanců.