Na konci minulého týdne si stovky íránských hráčů na fóru firmy Blizzard stěžovaly, že jim byl odepřen přístup do on-line hry War of Warcraft. Vedení společnosti reagovalo prohlášením, že muselo vyhovět procedurám spojeným s postihy vůči Íránu.
"Tento týden Blizzard zpřísnil své obchodní postupy, aby zajistil soulad se zákonem. Uživatelům připojujícím se ze zemí, na něž byly uvaleny mezinárodní sankce, byl odepřen přístup ke službám naší společnosti," píše se v oficiálním sdělení.
Západní vlády v čele se Spojenými státy stále zvyšují nátlak na Írán kvůli jeho neprůhlednému jadernému programu a svůj postoj doplňují rozšiřováním nových ekonomických sankcí. Teherán nařčení z vývoje nukleárních zbraní dlouhodobě popírá a uvalení sankcí tvrdě kritizuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











