Japonská elektrárenská společnost TEPCO v pondělí zveřejnila 150 hodin záznamů, které zachycují videokonferenci mezi tokijským ústředím firmy a pracovníky jaderné elektrárny ve Fukušimě po zemětřesení a vlně tsunami.
Jedná se o sestřihané záběry z několika dní z března loňského roku, kdy se krizová situace postupně zvrhla v jadernou katastrofu. Vedení firmy bylo během nich s elektrárnou v neustálém, často napjatém kontaktu.
"Centrálo, centrálo," volal loni 14. března podle překladu listu Wall Street Journal do Tokia tehdejší manažer elektrárny Masao Jošida. "Máme velký problém, máme velký problém. Zdá se, že v sektoru 3 došlo k výbuchu."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












