Vznesení formálního obvinění vůči střelci Jamesi Holmesovi, jenž minulý pátek na premiéře filmu o Batmanovi v Denveru postřílel 12 lidí, se odehraje bez televizních kamer. Coloradský soudce v úterý podle agentury Reuters zakázal během pondělního slyšení v soudní síni kamery i jinou nahrávací techniku.

Soud odmítl žádost místních médií a naopak vyhověl Holmesovým obhájcům. Ti si stěžovali na přítomnost kamer už při pondělním předběžném slyšení, kdy muž podezřelý z krvavé střelby v denverském kině před soudce předstoupil poprvé.

Měl vlasy obarvené na červenou a oranžovou barvu a jednání sledoval s nepřítomným pohledem. Během doby, kdy dění v soudní síni přenášela televize, nepromluvil.

Vlastní proces zřejmě nezačne dřív než za rok. Holmesovi by podle prokurátorky mohl hrozit trest smrti, pokud s navržením budou rodiny obětí souhlasit.

Při střelbě v pátek časně ráno při představení filmu Temný rytíř povstal zahynulo 12 lidí a dalších skoro 60 bylo zraněno.

Přeživší přijel do jedné z nemocnic navštívit i představitel filmového Batmana Christian Bale. Během asi hodiny a půl si v doprovodu své manželky popovídal se sedmi zraněnými i jejich ošetřujícími lékaři.

Na událost reagovalo i nakladatelství DC Entertainment, které o měsíc odložilo vydání nejnovějšího komiksu ze série s Batmanem.

"Z úcty k obětem a jejich rodinám se DC Entertainment rozhodlo odložit o měsíc vydání BATMAN INC #3, protože v komiksu je obsah, který by mohl být vnímán jako necitlivý ve světle nedávných událostí," uvedlo DC Entertainment v prohlášení.

O jaké části jde, neupřesňuje. Ilustrátor série Batman, Inc. Chris Burnham ale napsal na Twitter, že "odklad je kvůli některým hodně pochmurným obrázkům, které by s ohledem na vraždy v Auroře byly naprosto nevhodné".

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist