Neoprávnění uživatelé získali přístup na interní webové stránky amerického ministerstva spravedlnosti. Podle agentury Reuters se k útoku přihlásila hackerská skupina Anonymous.

Ministerstvo má mimo jiné na starost shromažďování a analýzu údajů o zločinnosti včetně narušování bezpečnosti počítačů ve Spojených státech.

Mluvčí ministerstva odmítla sdělit, kdy se neautorizovaný přístup odehrál nebo která data mohli hackeři získat. Vyšetřovatelé teď zjišťují, zda má útok trestněprávní rozměr.

K prolomení zabezpečení stránek se přihlásilo hnutí Anonymous. Hackeři získali prý 1,7 GB dat, včetně e-mailů. Vše umístili na server The Pirate Bay a v doprovodném textu uvedli, že to je krok k "ukončení existující korupce a osvobození těch, kteří jsou utlačováni", cituje server listu New Zealand Herald.

"Dnes jsme zveřejnili 1,7 GB dat, která patřila americkému ministerstvu spravedlnosti. Až doteď," informovali v prohlášení hackeři.

Internetoví aktivisté z Anonymous jsou aktivní také v České republice, kde nedávno narušili třeba fungování webových stránek politických stran.