Vladimir Putin se po čtyřech letech vrací do prezidentského křesla. Rusko se ale změnilo, ekonomika tvrdě narazila během hospodářské krize a část střední třídy požaduje demokratické reformy.
Putin si už nemůže tak jednoduše kupovat loajalitu obyvatelstva, docházejí totiž peníze. Programy, které měly za cíl řešit nejpalčivější problémy Ruska, se v byrokratické hantýrce nazývaly Federální cílové programy.
"On to byl stejně trochu podvod. Třeba vybavení pro nemocnice měly většinou platit regiony, ty na to ale nedostaly peníze. Takže v televizi se objevil Putin a vyhlásil zvláštní program. Všichni byli nadšení a nikdo se neptal, proč vlastně v systému nechybí peníze," napsal ekonomický novinář Vsevolod Žestokij.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










