Spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák podal na přelomu ledna a února kvůli zveřejnění spisu žalobu na sociální síť Facebook, mikroblogovací síť Tumblr a provozovatele serverů WebSupport.sk.
Podle mluvčího investiční společnosti Martina Danka žaloby vznikly jako opatření proti šíření tohoto "nedůvěryhodného dokumentu," jak Gorilu hodnotí Penta. "Žaloby jsme podali když tzv. spis Gorila byl na světě jen pár dní, ale v současnosti ztrácí smysl bránit jejich šíření a v případě Facebooku to vůbec smysl nemá," uvedl Martin Danko.
Příště ať žalují internet
"Žalobu vidíme jako neopodstatněnou a těší nás, že jsme v společnosti firem jako Facebook a Tumblr. Doporučujeme aby v dalším kole zažalovali internet," vzkázal Michal Truban ze serveru Websupport.sk na adresu Jaroslava Haščáka i Zoltána Vargy, který podal stejnou žalobu. Na WebSupport.sk je umístěno asi 12 procent obsahu slovenského internetu a tak je podle Trubana pravděpodobné, že někdo z uživatelů spis na web pověsil.
Přestože od žaloby na celosvětovou sociální síť Facebook Penta upustila, další dvě stáhnout nechce.
"Žaloby na další dva portály nestáhneme, protože jde o principiální postoj a z pohledu Penty a pana Haščáka je důležité, aby soudy opětovně označili spisy jako nedůvěryhodný materiál, jehož účelové šíření je v rozporu se zákonem," dodal Danko.
Podle spisu se byt Zoltána Vargy kvůli schůzkám Haščáka stal místem odposlechů. Z dostupných informací mimo jiné vyplývá, že Vargova hřmotná postava vedla tajnou službu k označení celé akce názvem Gorila. Podle dokumentu byl Haščák zapleten do podplácení politiků a úředníků.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.