Vědci z americké NASA přišli s objevem, který by na první pohled mohl vystrašit i obyvatele této planety.
Masivní černá díra Sagittarius A*, která se nachází v naší galaxii, podle nich pohlcuje asteroidy a jiná vesmírná tělesa ze svého okolí.
Pracovníci americké observatoře Chandra X-ray již delší dobu pozorovali záhadné pravidelné záblesky, které vycházejí z nitra této černé díry.
Nakonec došli k závěru, že jde o jakési „smrtelné křeče“ vesmírných těles, které pohltila. Jednotlivé světelné erupce trvají obecně několik hodin a jas Sagittaria A* se během nich zestonásobí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








