Boj s globálním oteplováním se komplikuje. Američané totiž odmítají podepsat klíčový plán, který má být předmětem jednání na nadcházejícím klimatickém summitu OSN v Jihoafrické republice.

Fond pro zelené klima (Green Climate Fund) je výsledkem sedmiletých jednání na téma, jak si mají jednotlivé státy přerozdělit náklady na snižování emisí skleníkových plynů.

Měla by se v něm soustředit údajně "významná část" ze 100 miliard dolarů, které vyspělé země slíbily každý rok v období 2013 až 2020 posílat rozvojovým státům, aby mohly čelit klimatickým změnám.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se