Íránští diplomaté se po další neshodě s USA snaží najít spojence na mezinárodní scéně. Zdá se, že za jednoho z adeptů považují Rusko.

Podle deníku The Moscow Times Íránci požádali Rusy, aby s nimi spolupracovali při výrobě dalších jaderných reaktorů pro atomovou elektrárnu v Búšehru.

Na výstavbě elektrárny, která byla dokončena letos v září, už se přitom Rusové s Íránci v minulosti podíleli.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se