Okolo dvou tisíc lidí už čtyři dny čeká, až budou moci opustit nepálské městečko Lukla. Na úpatí Mount Everestu je totiž uvěznila hustá mlha, kvůli které byl přerušen provoz místního letiště.
Až na pár šťastlivců, kteří v pátek odletěli vrtulníky, čeká na svůj odlet stále přes tisíc turistů z celého světa.
Hotely v Lukle ale hlásí plnou obsazenost. Dokonce musely jídelny a sály proměnit v "noclehárny", aby zde mohli uvíznutí horolezci přespat. I tak ale někteří, především šerpopvé, přespávají venku ve stanech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






