Okolo dvou tisíc lidí už čtyři dny čeká, až budou moci opustit nepálské městečko Lukla. Na úpatí Mount Everestu je totiž uvěznila hustá mlha, kvůli které byl přerušen provoz místního letiště.

Až na pár šťastlivců, kteří v pátek odletěli vrtulníky, čeká na svůj odlet stále přes tisíc turistů z celého světa.

Hotely v Lukle ale hlásí plnou obsazenost. Dokonce musely jídelny a sály proměnit v "noclehárny", aby zde mohli uvíznutí horolezci přespat. I tak ale někteří, především šerpopvé, přespávají venku ve stanech.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se