Na několik set tun odhadlo britské ministerstvo pro energetiku množství ropy, která by mohla v důsledku uniknout do Severního moře z vadného potrubí britsko-nizozemské ropné firmy Royal Dutch Shell.

Podle společnosti vyteklo od středy necelých 200 tun a šéf skotského regionálního parlamentu Alex Salmond odhadl únik na 100 tun. Ministerstvo označilo únik za největší v oblasti za posledních deset let a také společnost připustila, že na místní poměry je únik značný.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se