Nepokoje v britských městech vyvolaly podle agentury APA u mnoha lidí touhu po získání zbraně. Protože je ale ve Velké Británii držení střelných zbraní bez povolení nelegální, vybírají si další nejsnažší možnost - baseballové pálky.

Na britských stránkách internetového obchodu Amazon.com se o několik tisíc procent zvedla poptávka po baseballových pálkách, které se rázem zařadily mezi nejprodávanější položky.

Není sice jisté, že všechny objednávané pálky míří přímo k účastníkům nepokojů, nicméně podle údajů od Amazon.com se za posledních 24 hodin zvedla poptávka po baseballových pálkách více než šedesátinásobně.

Rázem se tak zařadily mezi šest nejprodávanějších artiklů v kategorii sport a volný čas. Obdobný zájem o baseballové náčiní přitom podle údajů Amazonu není v žádné jiné zemi.

Dokonce i ve Spojených státech, kde baseball patří mezi nejsledovanější a nejhranější sporty, vévodí seznamu nejprodávanějšího zboží v kategorii sport a volný čas sportovní oblečení, batohy a doplňky pro stanování.