Už ve středu by měl podle plánu začít soud s bývalým egyptským prezidentem Husním Mubárakem. Demonstrující lid, který před půl rokem dosáhl rezignace jeho samotného a části jeho vlády, hlavně žádá, aby se procesy neprotahovaly a aby se nezapomnělo na ty, kteří stále v čele země stojí.

Vzpomínky na 28. leden, kdy to "všechno" začalo, jsou mezi lidmi stále živé. "Bylo to naprosto šílené. Stačilo držet v ruce vlajku a policisté po vás začali hned střílet," vzpomíná Ahmed Mohammed Kamel v rozhovoru s IHNED.cz.

Přesto tvrdí, že právě ten den, kdy začali v ulicích umírat lidé, byl začátkem Mubárakova konce. Den, na který nikdo z Egypťanů nezapomene.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se