Nizozemská vláda musí vyplatit odškodné pozůstalým po třech obětech masakru v Srebrenici, kteří pracovali pro nizozemskou armádu. Rozhodl o tom v úterý soud v Haagu.

Jedná se o přelomový rozsudek, který může vést k dalšímu vznesení nároků na kompenzaci z řad pozůstalých po obětech masakru. Šest stovek nizozemských vojáků mise OSN nedokázalo v červenci 1995 ubránit na osm tisíc Bosňáků před srbskou genocidou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se