Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) chce lépe chránit nejvýznamnější domácí zbrojařské firmy před hackery. Ve spolupráci s velkými poskytovateli internetového připojení se proto snaží střežit před možnými hrozbami datový tok zbrojních koncernů jako Lockheed Martin nebo Northrop Grumman, informoval dnes list The Washington Post. Americké organizace na ochranu dat ale varovaly před rozšiřováním tohoto monitorovacího programu mimo rámec zbrojních koncernů.

Hackerská scéna je v současnosti, zdá se, obzvláště aktivní, citovala ze zprávy agentura DPA. Zbrojařský velikán Lockheed Martin se minulý měsíc stal terčem kybernetického útoku, hackeři si vzali na mušku i Mezinárodní měnový fond a americký Senát.

 

 

Před pouhými pár dny pak hackerská skupina LulzSec (Lulz Security) podle vlastního přiznání vyřadila z provozu internetové stránky americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) www.cia.gov.

NSA ve svém pilotním programu využívá "novou generaci" nástrojů umožňujících vyhledávat v e-mailových zprávách a dalším přenosu dat "otisky prstů" ničivého softwaru, napsal The Washington Post s odvoláním na vysoce postavené zdroje z průmyslové sféry a ministerstva obrany.

Tímto způsobem se má zabránit proniknutí hackerů na server zbrojařských firem. Na programu se údajně dobrovolně podílely tři velcí internetoví poskytovatelé AT&T, Verizon a CenturyLink spolu s 15 zbrojařskými koncerny.