Jeden ze vzorků dešťové vody z amerického státu Massachusetts obsahoval nízkou koncentraci radioaktivity. Jedná se pravděpodobně o radiaci uniklou z porušené nukleární elektrárny Fukušima I, míní místní úřady.

John Auerbach z massachusettské zdravotní inspekce řekl, že odebrali více než sto vzorků dešťové vody po celé zemi, a v jednom z nich nalezli radioaktivní jód 131. Jeho poločas rozpadu je prý ale velmi krátký, pohybuje se okolo osmi dní, dodal.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se