Čínští hackeři využívali e-mailů s falešnými adresami k získávání tajných dokumentů o jihokorejských zahraničních vztazích a obraně.

"Pracovní postup" počítačových pirátů spočíval na zasílání jihokorejským vládním činitelům e-mailů z adres diplomatů a spolupracovníků prezidenta. K nim dále  přikládali zdánlivě důležité dokumenty, které ale obsahovaly virus a stahovaly soubory z počítačů, kde byly otevřeny. Přičemž podle agentury AFP využívaly adresy dvou hlavních jihokorejských portálů.

Ministerstvo obrany však podle jihokorejského tisku zjistilo, že pocházely z počítačů připojených k internetu v Číně. Úřad se k této zprávě bezprostředně nevyjádřil.

Útok hackerů na jihokorejské vládní weby není ojedinělý

V červnu kvůli útokům vedeným z čínských počítačů zkolabovaly internetové stránky jihokorejského ministerstva kultury a spravedlnosti.

Terčem rozsáhlých kyberútoků se stala Jižní Korea také loni, kdy se zhroutily jihokorejské vládní stránky. Soul obvinil hackery ze Severní Koreje, která má podle Soulu internetovou bojovou jednotku, jež se snaží z jihokorejských počítačů ukrást strategicky důležité informace. Americké úřady, jejichž stránky byly také napadeny, však vyloučily, že útok vzešel z KLDR.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist