Tým nejbližších spolupracovníků amerického prezidenta Baracka Obamy brzy opustí jeho hlavní ekonomická poradkyně Christina Romerová. Svou rezignaci k 3. září podle agentury AP oznámila ve čtvrtek s tím, že se vrací přednášet na Kalifornskou univerzitu v Berkeley.

Romerová, nejdůležitější Obamova poradkyně pro ekonomiku, odchází v době, kdy se šéf Bílého domu snaží přesvědčit veřejnost o lepšící se kondici amerického hospodářství. Zůstane však členkou sboru prezidentových poradců pro hospodářské zotavení.


Bílý dům prezentuje rezignaci profesorky ekonomie jako nepřekvapivé rozhodnutí, za nímž jsou rodinné důvody. Obama v prohlášení uvedl, že Romerová už dlouho toužila vrátit se do Kalifornie, kde její syn na podzim začne chodit na střední školu.

Nedávno od Obamy odešel také hlavní poradce pro rozpočet Peter Orszag.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru