Republikáni podle agentur zvítězili ve volbách guvernéra v New Jersey a Virginii. Podle některých pozorovatelů ve Spojených státech je to vzkaz voličů prezidentu Baracku Obamovi, který v obou volbách osobně podpořil demokratické kandidáty.

Ve Virginii, jež se v prezidentských volbách považuje za důležitý stát, zvítězil republikánský kandidát Bob McDonnell, který porazil demokrata Creigha Deedse. Ještě v loňských volbách šéfa Bílého domu přitom obyvatelé Virginie hlasovali pro demokratického kandidáta Obamu.

V New Jersey zvítězil republikán Chris Christie nad úřadujícím demokratickým guvernérem Johnem Corzinem, kterého Obama na předvolebním shromáždění podpořil ještě v pondělí.


Řada analytiků spekuluje, že voliči vyjádřili nespokojenost s Obamovou chystanou reformou zdravotnictví anebo jeho váháním ohledně navýšení počtu amerických vojáků v Afghánistánu. Podle jiných odborníků ale výsledky voleb guvernéru odrážejí spíše vnitřní politické poměry v obou státech. V New Jersey například zřejmě Corzinovi odebral hlasy nezávislý kandidát Christopher Dagget. Lze nicméně očekávat, že Obama bude v následujících dnech pod značným tlakem.

Demokraty potěšil alespoň výsledek doplňujících voleb do Kongresu na severu státu New York, který je tradiční baštou republikánů. Zvítězil zde demokrat Bill Owens. Po sečtení 88 procent hlasů získal Owens 49 procent, jeho konzervativní protějšek Doug Hoffman měl 46 procent.