Do gymnázia v bavorském Ansbachu pronesl ve čtvrtek jeden ze studentů jednu či více zápalných lahví. Jedenáct žáků podle zpravodajské televize N-TV utrpělo zranění, tři z nich vážná.

Policie údajného pachatele už zadržela a školu vyklidila. Nyní ji prohledává. Televize a agentura DPA to uvedly s odvoláním na hasiče a policejního mluvčího.

Podrobnosti o případu zatím nejsou známy. "Ve škole jsou stopy kouře a požáru," potvrdil pouze policejní mluvčí. Na twitteru se objevily zprávy s textem "Molotovovy koktejly v 10. třídě".

Policie nyní podle německé televize prohledává školní budovu gymnázia Carolinum a zjišťuje, zda zadržený muž neměl ještě nějaké spolupachatele. Ve škole totiž měly údajně padnout i výstřely.

Jeden z údajných studentů navíc na twitteru napsal, že se odehrál ještě další útok: "Šílený čin v carolinu. V osmičce bodá jeden třinácťák kolem sebe". Tuto zprávu ale policie zatím nepotvrdila.

Ansbach leží asi 40 kilometrů západně od Norimberku. Carolinum je jedno ze tří tamních gymnázií. Studuje v něm přes 600 žáků.