Premiér indického státu Ándhrapradéš a čtyři další lidé zahynuli při nehodě vrtulníku, který se ve středu ráno zřítil v prudkém dešti.

Trosky stroje teprve ve čtvrtek našli místní záchranáři a tragédie se tak potvrdila.

Helikoptéra přepravující šedesátiletého J. S. R. Reddyho a čtyři další osoby ztratila kontakt s kontrolou letového provozu ve středu ráno v oblasti, kterou zasáhly prudké deště.

Podle vyšetřovatelů ale zatím není možné stanovit příčinu neštěstí. "Nevíme, proč se helikoptéra zřítila. Teď truchlíme, je to obrovský šok a velká ztráta," oznámil ve čtvrtek dopoledne indický ministr pro vnitřní záležitosti.

Okamžitě potom spustily úřady rozsáhlou pátrací akci, do které zapojily jedenáct letounů a vrtulníků a přes 2 000 záchranářů.

Reddy byl na inspekční cestě, na níž ho doprovázel osobní strážce, dva oficiální činitelé a fotograf. Zprávy se nezmiňují o osudu pilota vrtulníku najatého od soukromé přepravní firmy.

Po stroji pátraly dvě helikoptéry indického letectva, které objevily trosky v zalesněné hornaté oblasti asi 170 kilometrů jižně od Haidarábádu, hlavního města státu Ándhrapradéš.