Kalifornské úřady oznámily, že se jim přihlásila oběť únosu z roku 1991. Údajný únosce dívky s ní zplodil dvě děti. Podezřelý muž byl již zadržen policií.

Podle úřadů se jedná o Jaycee Lee Dugardovou, která byla před 18 roky ve svých 11 letech unesena manželským párem nedaleko svého domova v South Lake Tahoe.

Podle policie byla žena v zajetí izolována od okolního světa. Její únosci ji zadržovali v chatrčích a stanech na zahradě svého domu. Nepustili ji do školy ani k doktorovi. Hlavním podezřelým v souvislosti s únosem je Phillip Garrido, jenž byl v minulosti obviněn ze sexuálních a jiných zločinů. Policie se domnívá, že s Dugardovou zplodil nejméně dvě děti.

Policie v současnosti ověřuje DNA Dugardové, aby se přesvědčila, že je skutečně dívkou unesenou v roce 1991. Žena je prý v dobrém zdravotním stavu. Garrido i jeho manželka jsou nyní ve vazbě. Zatím není jasné, za jakých okolností se Dugardová objevila na svobodě.

Případ Dugardové připomíná únos Rakušanky Nataschy Kampuschové, kterou jako desetiletou v roce 1998 unesl psychicky narušený Wofgang Priklopil a osm let ji držel ve sklepě v dolnorakouském Strasshofu. V srpnu 2006 se jí vlastními silami podařilo utéct, Priklopil poté spáchal sebevraždu.

Další Rakušan Josef Fritzl držel svou dceru v zajetí 23 let od roku 1984. V prostorách bez denního světla a čerstvého vzduchu ji pravidelně znásilňoval a zplodil s ní sedm dětí.