Den sedmistý čtyřicátý první, 5. března 2024

Roztomilá, trochu eroticky vyhlížející dívka ve vojenské uniformě a v pozadí veselí mladí muži (také v uniformách), kteří se zdají být velmi šťastní, že jsou v blízkosti této krásky. Jedná se o obálku ukrajinského časopisu Vogue a fotograf pořídil snímek ve vojenském lyceu. Modelku sice přivezl s sebou, ale kadeti jsou skuteční.

Historik módy a časopisů o životním stylu píše: „Během druhé světové války vyvedli redaktoři Vogue své modelky z ateliérů do londýnských ulic, kde pózovaly ve frontách na potraviny nebo vedle protileteckých kulometů. Vogue svým čtenářkám říkal, že válka se týká všech, že jejich životy plné ostřelování a tvrdé práce jsou hodny toho, aby byly předváděny. Ukrajinská redakce tento postoj převzala; na jejich stránkách se objevují nejen módní novinky, ale i každodenní život ukrajinských žen.“

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.