Den šestistý dvacátý sedmý, 12. listopadu 2023

Sergej Dovlatov napsal povídku o pracovním dni sovětské novinářky. Začíná tím, že jí redaktor zadává úkol: „Stěpanovová! Napište noticku o představiteli vzácné profese. Do rubriky ‚Setkání se zajímavým člověkem‘.“ Poté je popsán sled alkoholiků, politicky pochybných či patologicky podivných osobností, s nimiž se novinářka setkává.

Na tento příběh jsem si vzpomněl, když jsem viděl oznámení krymské státní televizní společnosti. Ale až po několika minutách nekontrolovatelného smíchu.

Dovolím si citovat v plném znění: „V Pervomajském okrese se konala soutěž mezi inseminátory krav. Sedm mistrů tohoto oboru bojovalo o titul nejlepšího. Například Andrej Kurilovič pracuje v tomto oboru už asi 20 let, ročně má na kontě 700 zákroků. Více informací o této neobvyklé, ale velmi důležité profesi najdete v našem příběhu...“

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak funguje takzvaná „krymská žurnalistika“.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.