Nejméně 21 mrtvých si v úterý vyžádala nehoda autobusu v pevninské části italských Benátek. Autobus se zřítil z nadjezdu na železniční trať a začal hořet. Podle agentury ANSA šlo o vůz přepravující turisty ubytované v benátském městském kempu. Mezi mrtvými jsou podle médií zahraniční turisté, zemřely nejméně dvě děti. Na místě zasahují záchranáři.

Autobus s pohonem na plyn se ihned po dopadu zhruba z desetimetrové výšky vzňal, píší média. Místní nemocnice pracují na maximální kapacitu a zpět do služby byli povoláni lékaři a pohotovostní personál.

Podle deníku La Repubblica je 21 mrtvých, 12 raněných a několik pohřešovaných. Nehoda se stala těsně před 20:00 na nadjezdu spojovací silnice, která vede z benátské části Mestre směrem na dálnici A4. Některé z prvních nalezených obětí byly ohořelé, byli mezi nimi i nezletilí, píše La Repubblica.

České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by čeští občané byli mezi cestujícími. „Náš generální konzulát v Miláně je v kontaktu s italskou policií, která potvrdila, že na místě bylo několik cizinců. Nicméně nemáme informace, že by autobusem cestovali čeští občané,“ sdělila ČTK Mariana Wernerová z ministerstva zahraničí.

Italská média nejprve psala o linkovém autobuse, ANSA však přinesla informaci, že vůz si najal městský kemp Hu Venezia Camping in Town pro přepravu ubytovaných turistů. Kemp se nachází v benátské části Marghera jen několik kilometrů od místa nehody. O národnosti turistů zatím nejsou podrobné informace. Deník Corriere del Veneto píše o skupině Ukrajinců a několika Němcích.

Nejhlubší soustrast už na Twitteru vyjádřila italská premiérka Giorgia Meloniová. Prezident Sergio Mattarella volal přímo starostovi Benátek. Starosta Luigi Brugnaro vyhlásil ve městě smutek na památku obětí.

Havárie je nejhorší svého druhu v Itálii od ledna 2017, kdy při nehodě autobusu s maďarskými školáky na dálnici u Verony na severu země zahynulo 18 lidí. Většina obětí zemřela při požáru, který autobus zachvátil po nárazu do svodidla a sloupu nadjezdu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist