Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King bude muset čelit žalobě, která tvrdí, že jeho hamburgery Whopper jsou příliš malé. Společnost usilovala o zamítnutí této žaloby, soud v Miami to však odmítl, informovala v úterý agentura Reuters. Řetězec podle žaloby podváděl hladové zákazníky tím, že jeho Whopper vypadal v upoutávkách mnohem větší, než byl ve skutečnosti.

Podle soudce Roye Altmana se Burger King musí bránit nařčení, že jeho zobrazení sendvičů Whopper na tabulích s jídelním lístkem klame zákazníky. Ti v žalobě tvrdí, že Burger King na snímcích ukazuje hamburgery, jejichž přísady „přetékají přes housku“, takže to vypadá, že jsou o 35 procent větší a obsahují více než dvojnásobek masa než ve skutečnosti.

Společnost Restaurant Brands International, která je majitelem řetězce Burger King, se tomuto nařčení bránila s tím, že po ní nebylo vyžadováno, aby dodávala hamburgery, které vypadají „přesně jako na obrázku“. Soudce ale kontroloval, že je na porotě, aby tuto otázku rozhodla. Dřívější snahy o urovnání sporu byly neúspěšné.

Podobné žalobě čelí u soudu v Brooklynu i řetězce McDonald's a Wendy's. Stejně tak i řetězec Taco Bell se u amerického soudu musí bránit proti obviněním, že jeho mexické pizzy a wrapy podle všeho obsahují jen polovinu náplně, než je vidět na upoutávkách. V každé žalobě se hovoří o odškodném v minimální výši pět milionů dolarů (111 milionů korun).

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.