Mezinárodní zatykač vydaný na ruského prezidenta Vladimira Putina v polovině března vyvolal mimořádnou nervozitu mezi ruskou elitou. A to přesto, že navenek Kreml reagoval buď bez emocí, nebo naopak pohrdlivě – v každém případě ale beze strachu.

Ve svém investigativním textu to tvrdí nezávislý, nyní v exilu sídlící web The Moscow Times, podle kterého se několik dní po vydání zatykače sešli v Kremlu na zvláštní schůzce lidé z prezidentské administrativy s politiky a šéfy Federální služby bezpečnosti. Tedy tajné služby, která je nástupkyní sovětské KGB. Ruští prominenti během setkání diskutovali o tom, zda krok Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu může ovlivnit domácí bezpečnostní situaci. „Je to fakticky výzva ke svržení kremelské vlády,“ tvrdí pro zmíněný web jeden z poslanců vládnoucí, proputinovské strany Jednotné Rusko, který si přál zůstat v anonymitě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.