Svého času byl Bernd Posselt každý den na stránkách zdejších novin, protože jako europoslanec podmiňoval podporu vstupu Česka do Evropské unie distancováním se tehdejší české vlády od Benešových dekretů. Tohle je už pryč. Posselt není europoslanec a na česko-německé lince zavládl klid. Šéf potomků sudetských Němců si ale stále udržuje kontakt s evropskou i českou politikou, pravidelně jezdí do Česka i na zasedání europarlamentu. Mohl proto v rozhovoru s HN mimo jiné zhodnotit právě končící české předsednictví EU.

HN: Na debatě česko-německého diskusního fóra jste minulý měsíc pochválil Česko za jeho předsednictví. Slova díků ale zazní na konci každého předsednického půlroku. V čem byl ten náš mimořádný?

Začal jsem pracovat v roce 1979 jako poslanecký asistent v Evropském parlamentu, poté jsem byl sám dvacet let europoslancem, a protože se předsednictví střídají každého půlroku, zažil jsem jich opravdu mnoho. Konkrétně 75. A musím říct, že z těch 75 bylo české předsednictví jedno z nejlepších.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska z Prahy a zpravodajka HN v Bruselu Kateřina Šafaříková.