Bývala nejbohatší ženou Afriky a přezdívalo se jí „princezna“ Angoly. To už je ale dávno pryč. Devětačtyřicetiletá Isabel dos Santosová je nyní podezřelá z korupce a ze zneužití státních prostředků. Angola na ni po letech vyšetřování vydala zatykač. Santosová už před několika lety utekla ze své země a často pobývá v Portugalsku, Velké Británii nebo ve Spojených arabských emirátech, ve všech těchto zemích má také vily a další majetek. Hlavní prokurátor Hélder Pitta Grós se proto obrátil s žádostí o pomoc na Interpol, který by měl uprchlou ženu najít a zadržet.

V roce 2013 americký časopis Forbes zařadil dos Santosovou do žebříčku světových miliardářů coby vůbec první africkou ženu. Hodnotu jejího majetku tehdy odhadoval na dvě miliardy dolarů, tedy v přepočtu podle tehdejšího kurzu přes 38 miliard korun. O rok později už její jmění odhadl na 3,7 miliardy dolarů, přes 81 miliard korun. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.