Americký komik a moderátor Jay Leno skončil na popáleninovém oddělení poté, co v garážích v Los Angeles vzplálo jedno z jeho aut. Při požáru utrpěl vážné zranění v obličeji, nyní je ale ve stabilizovaném stavu, potvrdil bývalý moderátor talk show The Tonight Show serveru Variety. Plameny zasáhly jeho levou tvář, k poškození oka však nedošlo. 

„Utrpěl jsem vážné popáleniny při požáru benzinu. Jsem v pohodě. Potřebuju týden nebo dva, abych se znovu postavil na nohy,“ uvedl Leno pro web Variety. 

K požáru podle televize CBS News došlo v neděli v garáži v Burbanku, kde Leno parkuje vozy ze své sbírky. Zahořet měl ze zatím neznámého důvodu jeden z jeho veteránů. Moderátor byl následně převezen do popáleninového centra Grossman. 

Dvaasedmdesátiletý Leno býval jedním z nejsledovanějších moderátorů amerických late night show. S pořadem The Tonight Show, ve kterém se na obrazovkách objevoval pět dní v týdnu, přilákal na 4,8 milionu diváků. V roce 2009 ho v show nahradil moderátor Conan O‘Brien. Od roku 2015 Leno moderoval vlastní pořad v televizi CNBC s názvem Jay Leno‘s Garage (Garáž Jay Lena). 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist