Americký komik a moderátor Jay Leno skončil na popáleninovém oddělení poté, co v garážích v Los Angeles vzplálo jedno z jeho aut. Při požáru utrpěl vážné zranění v obličeji, nyní je ale ve stabilizovaném stavu, potvrdil bývalý moderátor talk show The Tonight Show serveru Variety. Plameny zasáhly jeho levou tvář, k poškození oka však nedošlo. 

„Utrpěl jsem vážné popáleniny při požáru benzinu. Jsem v pohodě. Potřebuju týden nebo dva, abych se znovu postavil na nohy,“ uvedl Leno pro web Variety. 

K požáru podle televize CBS News došlo v neděli v garáži v Burbanku, kde Leno parkuje vozy ze své sbírky. Zahořet měl ze zatím neznámého důvodu jeden z jeho veteránů. Moderátor byl následně převezen do popáleninového centra Grossman. 

Dvaasedmdesátiletý Leno býval jedním z nejsledovanějších moderátorů amerických late night show. S pořadem The Tonight Show, ve kterém se na obrazovkách objevoval pět dní v týdnu, přilákal na 4,8 milionu diváků. V roce 2009 ho v show nahradil moderátor Conan O‘Brien. Od roku 2015 Leno moderoval vlastní pořad v televizi CNBC s názvem Jay Leno‘s Garage (Garáž Jay Lena). 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.