Tři roky pracuji pro nezávislá média. Všechny moje redakce, jakmile začala válka, odjely do zahraničí. Moje autorské honoráře se zatím daří udržet, i když ne vždy jsou vypláceny včas nebo v plné výši. Netřeba dodávat, že si dovolenou, volno a nemocenskou beru na vlastní náklady. Kvůli krizi nezávislá média zaměstnance na plný úvazek nepotřebují. Několikrát mě to naštvalo a lákalo si najít stabilnější práci ve státních médiích, která jsou vlastně už asi deset let jediným stabilním zaměstnavatelem novinářů v Rusku.

Naprostá osamělost

Moje práce spočívá v tom, že vyhledávám témata a navrhuji je různým redakcím, přičemž předem znám potřebný formát. Spoustu důležitých věcí se mi podařilo protlačit, můj mozek usilovně pracuje na tom, aby našel a vytřídil něco opravdu zajímavého – něco, k čemu se zaměstnanci nedostanou, nebo zkrátka takové zdroje nemají.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.