Recesistické úvahy a petice o vyhlášení hlasování o připojení ruské Kaliningradské oblasti k Česku probudily fantazii polských vtipálků. Twitter zaplavily různé komentáře a memy rozvíjející tuto situaci.

Myšlenka, že Česko by si mělo dělat na Kaliningradskou oblast nárok, souvisí s tím, že Královec, rusky Kaliningrad, založili křižáci na počest českého krále Přemysla II. Při postupu pro případný zábor tohoto území se čeští recesisté „inspirovali“ v Rusku. To nedávno narychlo uspořádalo mezinárodně neuznaná hlasování v těch částech Ukrajiny, které ovládá nebo okupuje, a když se v pseudoreferendech velká část lidí podle ruských úřadů vyslovila pro připojení k Rusku, Moskva je anektovala.

Na jednom memu zveřejněném jistým polským uživatelem na Twitteru ruský prezident Vladimir Putin s telefonem u ucha chce nejdříve vědět, „jaká je situace v Kaliningradu?“, načež s napjatým výrazem nevěřícně říká: „Jaké ,ahoj´?“

Poláci se také „těší“ na českou vojenskou přítomnost u Baltského moře. „Česká ponorka Helena Vondráčková se vrací na základnu v Kaliningradu,“ oznamuje jeden příspěvek. Naopak z přístavu vyplouvá letadlová loď Karel Gott. Jiný zase zachytil to, jak „české vojenské námořnictvo z jaderné ponorky Loupežník Rumcajs poblíž Kaliningradu zabraného Českem pokusně vystřelilo balistickou raketu Maková panenka“. Jiná fotografie „ukazuje“ českou ponorku Jožin z bažin, jak blokuje přístup do českého přístavu v Královci (dříve Kaliningradu).

„Nevím, jestli si všichni uvědomují, že český Kaliningrad otevírá otázku koridoru. Znamená to horské chaty ve Svatokřížských horách (ve středním Polsku – pozn. ČTK), Primátor vařený ve varšavských pivovarech, no a zásadní pokrok v reprodukčních právech na dlouhém pásu na území Polské republiky,“ vyjmenovává kdosi výhody možného pozemního propojení Královce se zbytkem českého území.

V komentáři k mapce fiktivního Královeckého kraje někdo napsal, že „spousta lidí by si chtěla zajet k Čechům k moři. A české ,ahoj´ získává v této perspektivě úplně nový význam“.