Fotbalisté Plzně se v Lize mistrů utkají v atraktivní skupině C s Bayernem Mnichov, Barcelonou a Interem Milán. Rozhodl o tom dnešní los v Istanbulu, kde se v červnu příštího roku uskuteční finále. Čeští šampioni v nejprestižnější klubové soutěži narazili na Bayern už v roce 2013, s Barcelonou se střetli o dva roky dříve.

Západočeši se v hlavní fázi Ligy mistrů představí počtvrté a poprvé pod vedením trenéra Michala Bílka. V letech 2011, 2013 i 2018 pokaždé na lavičce s koučem Pavlem Vrbou obsadili třetí místo ve skupině a prošli do jarní části Evropské ligy.

Do vyřazovací fáze postoupí první dva celky z každé skupiny, týmy na třetích místech budou na jaře pokračovat v play off Evropské ligy. Program základních skupin začne 6. a 7. září.

Viktoria za účast ve skupině dostane bonus 15,64 milionu eur (asi 386 milionů korun). Další finance obdrží za desetiletý koeficient (56 milionů korun) a televizní práva.

Bývalý záložník Manchesteru City Yaya Touré při losování vytáhl míček se jménem Plzně jako úplně poslední z 32 týmů a poslal ji do jedné z nejtěžších skupin. Bayern, Barcelona i Inter už v minulosti Champions League vyhrály.

Plzeň v říjnu 2013 prohrála v Mnichově 0:5, což je její nejvyšší porážka v evropských pohárech. Stejně vysoký debakl utrpěla na hřišti AS Řím a doma s Realem Madrid v roce 2018. Viktoria před 11 lety prohrála v Barceloně 0:2 a katalánskému celku v tehdejším azylu v pražském Edenu podlehla 0:4.

Leverkusen s českými reprezentanty Patrikem Schickem a Adamem Hložkem ve skupině B narazí na Porto, Atlético Madrid a FC Bruggy. Obhájce trofeje a rekordman se 14 tituly Real Madrid bude hrát ve skupině F s Lipskem, Šachtarem Doněck a Celticem Glasgow.